התקשרו אלינו: 077-7296033

רחוב הרברט סמואל 90 חדרה info@clean2.co.il

ניקוי שטיחים וספות – מתי צריך ואיך זה מתבצע?

השטיחים הם חלק בלתי נפרד מהבית שלנו ולא רק מהבית, אנו רואים שטיחים במשרדים, מוזיאונים ואינספור מקומות אחרים. השטיחים מוסיפים פרט של דקורציה לחלל החדר ובחודשי החורף החמים הם משמים רצפה חמימה ונעימה לדרוך עליה. בבתים שבהם יש תינוקות וילדים קטנים מדובר בסביבה רכה ונעימה לאפשר לתינוקות לזחול או לדרוך עליה. אבל לשטיחים יש חיסרון אחד גדול – הם צוברים המון אבק ולכלוך. בין אם דורכים עליהם ובין אם לא דורכים עליהם – הם יצברו אבק, חול, פירורים, שאריות מזון ולעתים גם יישפך עליהם משהו בטעות. אם יש לכם בעלי חיים בבית גם הם ירבצו על השטיח וידביקו אותו בריח שלהם. הפתרון הטוב ביותר במקרה כזה הוא לעשות לשטיח ניקיון יסודי אחת לכמה זמן ועל הדרך אולי גם ניקוי ספות בבית ופריטים נוספים.

מהו שירות ניקוי שטיחים ומתי צריך את זה?

שירותי ניקוי שטיחים הנם שירותים שבהם מנקה שטיחים מקצועי מגיע אליכם הביתה עם המכשור המתאים, הידע והניסיון כיצד לטפל בשטיח שלכם. מכיוון שיש שטיחים מסוגים שונים ומחומרי גלם שונים חשוב להכיר היטב את סוג השטיח ואת אפשרויות הטיפול בו. כמו כן חשוב לבצע את העבודה בצורה כזו שלא תפגע כמובן בריהוט או בפריטים האחרים בבית ואם אפשר אז לקחת את השטיח החוצה ולנקות אותו בחוץ. את השירות הזה מזמינים משפחות אחת לשנה-שנתיים בממוצע. משפחות עם ילדים קטנים ו/או בעלי חיים מזמינות אותו אפילו לעתים תכופות יותר. ישנן משפחות המזמינות את השירות במיוחד לפני חג הפסח ויש כאלה שמזמינות את השירות רק לפני שהן מארחות אנשים או אחרי מסיבה שהתרחשה בבית.

כיצד מתבצע ניקוי שטיחים בצורה מקצועית?

ניקוי שטיחים מקצועי מתבצע באמצעות מכונת קיטור. מכונה זו משפריצה מים בלחץ גבוה ביחד עם חומר ניקוי ייעודי המתאים לניקוי שטיחים. חומר הניקוי והמים נספגים בשטיח וסופחים אליהם את הלכלוך והמזהמים השונים הנמצאים בשטיח. לאחר מכן מתבצע השלב שבו שואבים את המים והנוזלים מהשטיח באמצעות שואב מיוחד כדי להשאיר את השטיח נקי, מבושם ויבש כמובן.

מדוע כדאי לשלב גם ניקוי ספות תוך כדי?

ניקוי שטיחים יעלה לכם כמה מאות שקלים לביקור. למעשה בדרך כלל המנקה לא יגיע לביקור של פחות מ350-400 שח. הניקוי של השטיח עצמו יעלה בין 100 ל-250 שקלים לשטיח ממוצע בחדר/בסלון הבית. לכן, במידה ואין לכם כמה שטיחים לנקות במקביל מומלץ לשלב גם ניקוי ספות. בדומה לניקוי שטיחים גם הספות צוברות לכלוך, פירורים, אבק ומזהמים שונים ולכן כדאי לנקות גם אותם אחת לכמה זמן. אם תוכלו לעשות זאת במקביל לניקוי השטיחים תוכלו לחסוך בעלויות שני השירותים ולשלם בעבור העבודה עצמה ולא בעבור ביקור נוסף.