התקשרו אלינו: 077-7296033

רחוב הרברט סמואל 90 חדרה info@clean2.co.il

ההבדל האמיתי בין ניקוי ספות דמוי עור לספות בד

פסח כבר ממש כאן וכולנו עושים כל מה שאנחנו יכולים כדי למיין, לסדר וכמובן לנקות לקראת חג הניקיון. הספה, היא ללא ספק אחד מהרהיטים המאתגרים לניקיון. בעוד יש פעולות ניקיון שמתאימות לשני סוגי הספות, אחרות יתאימו רק לספות מעור או רק לספות מבד.

ובכן, הפעולה הראשונה שצריך לעשות במידה ואתם רוצים לנקות את הספה שלכם בעצמכם היא לשאוב אותה בעזרת שואב אבק. השאיבה היא פעולה קריטית, משום שאם נניח ישירות את חומרי הניקוי על הכתמים, החומרים האלה יתייבשו וזה ממש כמו לקחת כתם קיים ולמרוח אותו עם הספה. פעולת השאיבה קריטית יותר בספות עשויות בד אבל הן חשובות גם בספות מעור.

ספות עור, קל הרבה יותר לתחזק מספות מבד משום שכל מה שצריך בשביל לשמור על הניקיון שלהן לאורך השנים הוא בסך הכל להעביר סמרטוט לח וכל כמה חודשים לשמן את העור. במידה ויש על הספה שעשויה עור סריטות, אפשר להעלים אותן באמצעות שימוש במשחת נעליים באותו הצבע של הספה.

לעומת זאת, הכתמים בספות מבד חודרים עמוק יותר אל תוך הסיבים. במקרה כזה, חייבים לעשות שימוש בחומרי ניקוי ייעודיים. יש למשל חומר מיוחד שניתן לרכוש בחנויות עשה זאת בעצמך או ברשת האינטרנט.

החומר הזה הופך לסוג של קצף ואז אפשר להסיר את הכתמים. חשוב לפעול לפי הוראות היצרן. דרך נוספת ויעילה אף יותר לניקוי ספות מבד הוא פשוט להזמין חברה מקצועית לניקוי ספות. רוב החברות עושות שימוש במכונת קיטור שמשפריצה חומר מיוחד שגם כן הופך לקצף ואז יונקים את כל הכתמים והלכלוך מתוך הריפוד.