התקשרו אלינו: 077-7296033

רחוב הרברט סמואל 90 חדרה info@clean2.co.il

הדרך היעילה ביותר לניקוי וילונות

אין זה משנה איזה סוג של וילונות מעצבים את החללים השונים בביתכם, בכדי שהוילון יישאר נקי, עלינו לתחזק אותו. אין בכלל ספק כי מדובר באלמנט עיצובי ופרקטי שמצד אחד נותן מסגרת לחלל ומפריד בין האזור החיצוני לחלק הפנימי של החלל ומצד שני מאפשר לנו לשלוט בכמות האור שנכנסת לחדר. מכיון והוילון נמצא על החלון, הוא סופג המון אבק ולכלוך מבחוץ ולכן אחת לכמה חודשים, במיוחד אם מדובר בוילון מחומר גלם בהיר מומלץ לנקותו, זאת בכדי שנוכל להנות מהמראה שלו לאורך שנים. ובכן יש סוגים שונים של וילונות ולכן כל סוג זקוק לתהליך ניקוי שונה. איך שלא יהיה, מומלץ שלא לכבס אף וילון במכונת כביסה ביתית שכן תהליך זה עלול לכווץ או לגרום לעיוות של הוילון.

 

  • ניקוי וילונות מבד – כותנה, פשתן, פוליאסטר או בד סינתטי ניתן לנקות באמצעות מכונת קיטור מיוחדת שנחשבת לשיטה מעולה להסרה של כל סוגי הכתמים ושאריות של אבק. למעשה הקיטור משתחרר בלחץ מסוים ממכשיר ייחודי וממיס את הכתמים השונים והלכלוך שנמצאים על הבד.
  • וילונות גלילה או וילונות וניצאיניים – אלו וילונות אותם ניתן לנקות בקלות רבה. כל מה שצריך זה מטלית לחה. וילונות מסוג זה אין צורך לפרק והניקוי שלהם מתבצע תוך זמן קצר.
  • וילונות רינגים – אלו וילונות המשלבים גם טבעות שעשויות ממתכת ולרוב הראש שלהן עשוי פלסטיק. זו הסיבה שוילונות מסוג זה מומלץ שלא לנקות במגע עם חום אלא באמבטיה עם מים קרים וסבון להסרת כתמים.
  • וילונות קפלים – וילונות אלו לרוב עשויים מבדים אותם ניתן לנקות באמצעות ניקוי יבש המותאם לוילונות.
  • וילון רומאי – כאן מדובר בוילון המאופיין במנגנון גלילה מיוחד. הניקוי היעיל ביותר לוילונות מהסוג הזה הוא ניקוי יבש.