התקשרו אלינו: 077-7296033

רחוב הרברט סמואל 90 חדרה info@clean2.co.il

איך שוטפים ידיים נכון כדי להרוג את כל החיידקים?

בימים ששורות אלו נכתבות חיסון לנגיף הקורונה עוד לא הומצא ואפילו אין עוד תרופה יעילה לטיפול באלו שכבר התפרצה אצלם המחלה, הדרכים בהן אנו צריכים לנקוט כדי להימנע מהידבקות במחלה הן בעיקר ברמה האישית, הימנעות מהתקהלויות והקפדה על היגיינה גבוה בעיקר באמצעות שטיפת ידיים עם סבון ומים.

בעמוד זה נסביר בפניכן איך בדיוק שוטפים ידיים נכון כדי להשמיד כמה שיותר חיידקים הנמצאים על ידיכם ולמה בכלל זה כלי כל כך חשוב במלחמה כנגד ההדבקות בנגיף המתפשט על פני רחבי העולם.

מה כל הרעש סביב שטיפת הידיים?

ובכן כל עוד אין חיסון שיעצור את התפשטות הקורונה מאדם לאדם אנו נאלצים להשתמש בטקטיקות אחרות על מנת למנוע מאנשים להדבק, אחת מהדרכים הכי יעילות היא שמירה על היגיינת ידיים, מסתבר שרוב ההידבקויות מתרחשות בגלל אי שמירת היגיינת ידיים, ההדבקות מרחשת כאשר אדם בריא לוחץ יד לאדם מודבק, או בא במגע עם משטחים נגועים כגון לחצנים בכספומט, ידית של עגלת סופר וכ”ו… לאחר מכן אותו אדם נוגע בפנים בין אם זה לגרד באף, בעיניים או אפילו להכניס משהו לפה והנגיף עושה את דרכו אל הגוף.

הדרך למנוע זאת מלבד הימנעות מלחיצת ידיים היא על ידי שטיפת הידיים במים וסבון, מחקרים הראו כי זוהי הדרך היעילה ביותר להשמיד את הנגיף וחיידקים בכלל על פני ידיים מזוהמות.

איך שוטפים ידיים נכון?

אז האם מספיק קצת סבון ושפשוף מהיר של הידיים תחת מים זורמים? לא! לא מספיק, זוהי הדרך הנכונה לשטוף ידיים:

• שימו סבון ידיים ומעט מים על הידיים והחלו לקרצף כל פינה ביד.
• המשיכו בקרצוף והגיעו לכל שקע וקימור ביד אל תשאירו פינה שלא מקורצפת
• הקפידו על לפחות 20 שניות של קרצוף ייסודי שכזה בטרם אתם שוטפים את הידיים עם הסבון.
• שטפו והסירו את הסבון לחלוטין בעזרת מים זורמים עד מספר שניות תחת מים ללא סבון על הידיים.
• נגבו עם מגבת חדשה.