התקשרו אלינו: 077-7296033

רחוב הרברט סמואל 90 חדרה info@clean2.co.il

תחזוקה וניקוי של ספות עור

ספות עור משוות לבית מראה יוקרתי, אבל הן לא זולות, ולכן תחזוקה נכונה וניקוי סדיר שלהן הם ממש חובה. איך תשמרו על ספות העור שלכם לאורך זמן, תוך שהן מתרככות ומשתבחות?

ספות עור משתבחות עם השנים, מתרככות ומקבלות צביון ואופי משלהן. זהו חלק מהיופי שלהן, ומה שמבדל אותן מספות בד. עור הוא כמובן חומר טבעי, נושם, דורש אחזקה נכונה, ובעת הצורך ניקוי בעזרת חומר ניקוי לספות.

כדי לנקות ספות עור בצורה הטובה ביותר ולהעניק להן מראה מחודש ויפה, השתמשו בחומרים הנכונים לכל סוג לכלוך או כתם: סבון אוכפים, מים, קרם עור, אלכוהול 70% וכמובן מטלית נקייה ויבשה, רכה ככל האפשר.

לתחזוקה שוטפת

מדי פעם, נקו את הספות שלכם במטלית יבשה והסירו מהן אבק ולכלוך שעלול לשרוט אותן: פרורים שונים, חול או גרגרים מסוג אחר. השתמשו בקרם עור – חומר שמזכיר מאוד קרם ידיים – כדי לרכך את העור ולמנוע ממנו להתייבש.

 אם אתם לא מוצאים קרם עור, השתמשו בקרם ידיים טוב.

ניקוי של כתמים פשוטים

ניתן לנקות במים חמימים וסבון, בהתאם להוראות היצרן. טובלים מטלית במים חמימים, ומנגבים את הכתם. אפשר להשתמש בסבון אוכפים, שמיועד ממש לעור.

ניקוי של כתמי דיו או כתמים עקשניים אחרים

את אלה אפשר לנקות בעזרת מעט אלכוהול.

טבלו מקלון אוזניים באלכוהול ובדקו במקום נסתר, אם האלכוהול לא גורם נזק לעור. לאחר מכן, במידה והכול תקין, שפשפו בעדינות את הכתם בעזרת המקלון והאלכוהול אבל בצורה נקודתית ככל האפשר: עבדו כך שהאלכוהול לא "יפזר" את הכתם, אלא יעביר את הדיו או הלכלוך לצמר גפן.

בסיום הניקוי – ייבוש

חשוב מאוד לייבש את המקום או את הספה לאחר הניקוי, כדי למנוע התפתחות של עובש.

לאחר הייבוש – לחות

כן, זה נשמע קצת מצחיק: לחות, לאחר ייבוש, אבל הכוונה שלנו היא לסוג לחות דומה לזה שאנחנו מעניקים לעור הפנים או הידיים שלנו.

קחו מעט קרם עור או חומר לחידוש עור ומרחו אותו על עור הספה. החומר הזה ירכך את העור, יחדיר לו לחות וישיב לו מראה מבריק ורך.

אנשי מקצוע לניקוי ספות עור

אם הכתמים קשים או עקשניים במיוחד, הזמינו שרות ניקוי לספות העור שלכם. חבל עליהן, שיתבלו סתם, שהעור יתייבש ויפתח סדקים. על ספת עור שהתייבש לא נעים לשבת, המראה שלה לא יפה, ובמקום מראה יוקרתי, היא משווה לסלון ולבית מראה מוזנח.

טיפים למניעת נזקים

ובכן, כמו שאמרנו, טיפול תחזוקה שוטף – פוליש והחדרת לחות עם קרם עור – הוא דבר חיוני.

מעבר לזה, ודאו שחיות המחמד שלכם לא משתלחות בספות, שהילדים חולצים נעליים לפני שהם עולים לשכב על הספה והכי חשוב: לנקות כל כתם ולהרחיק פרורים כמה שיותר מהר אחרי שמזהים אותם.