התקשרו אלינו: 077-7296033

רחוב הרברט סמואל 90 חדרה info@clean2.co.il

קרדית האבק בספות

וודאי נתקלתם בשם קרדית האבק, אותו יצור מיקרוסקופי פיצי שאוהב לחיות בכלי מיטה ומצעים, שמיכות, כריות, ריפודים, וילונות, שטיחים ורהיטים כמו ספות למשל. הקרדית מאוד אוהבת אזורים לחים, חמים וחשוכים והיא עלולה לגרום לכל מיני תופעות אלרגניות כמו למשל גירודים, התעטשויות, שיעול, גירויים ואלרגיות בעור ועוד…

 

 

איך היא מגיעה אלינו הביתה?

הקרדית ניזונה מקשקשת שבעצם נושרת מהגוף שלנו. תאי עור שנושרים מאיתנו, אבק שמגיע מבחוץ וסיבים מבגדים מזינים אותה.

איך כדאי לטפל בזה?

ובכן יש כל מיני דרכים שיעזרו לנו להיפטר מהקרדית. ראשית כל, היא לא שורדת בטמפרטורה גבוהה ולכן את כל המצעים ושאר מוצרי טקסטיל שבאים במגע עם הגוף שלנו, כדאי לכבס בשישים מעלות.

 

בנוסף, כדאי לבצע שאיבה של הספות, המזרנים, השטיחים והריפודים לפחות פעם בשבוע. בגדים ישנים יכולים לעודד היווצרות שלה, לכן אם יש בגדים ישנים שלא לבשתם זמן רב, זה הזמן לתרום או להעיף.

 

יחד עם זאת, מאוד כדאי להחליף מצעים לעיתים קרובות ולהפחית בשטיחים כמה שאתם יכולים בעיקר בחללים חשוכים.

 

בנוסף, כדאי לנקות את הרהיטים במטליות לחות כדי למנוע היווצרות שכבות של אבק. שמש קוטלת את קרדית ולכן בכל יום כדאי לאוורר את הבית, לפתוח חלונות ולאפשר לכמה שיותר שמש להיכנס פנימה. דבר נוסף ששווה להשקיע בו הוא דילול של אביזרים, רהיטים וחפצים שאין בהם שימוש.

 

לסיכום, שמירה על הניקיון, אוורור הבית ובחירת מוצרי טקסטיל אותם ניתן לכבס בקלות מסייעים למנוע את היווצרותה של קרדית האבק ואף עוזרים להיפטר ממנה במידה והיא קיימת.