התקשרו אלינו: 077-7296033

רחוב הרברט סמואל 90 חדרה info@clean2.co.il

פשפשים הטילו ביצים בספה מה עושים?

הכלב הוא ידידו הטוב ביותר של האדם, את זה כולנו יודעים, ומי שלא אוהב כלבים ומעדיף חתולים, הכל תופס! אבל מה עושים כשלכלב או לחתול יש פשפשים שנשארו על הספה והטילו ביצים? מי שלא מכיר, הפשפשים הם בעצם סוג של טפיל שמוצץ את הדם ועוקץ אותנו. יש כל מיני סוגים של פשפשים כאשר רובם מסוגלים להטיל מאות של ביצים וכאן הסכנה הגדולה.

איך תזהו אותם?

ובכן, יש להם צבע חום סגול, אין להם כנפיים והם ממש קטנים, בין 1.5-3 מילימטרים. לאט לאט הם גדלים, זאת אחרי שהם מוצצים את הדם שלנו והם מסוגלים לחיות במשך שנה. הם נמצאים לא רק בספות, אלא יכולים להופיע גם ממש על המיטה והמזרון, על רהיטים, מאחורי טפטים ובמקומות מוסתרים. אם אתם מזהים כתמים חומים, כנראים שאתם סובלים בבית ממכת פשפשים.

מה לעשות?

הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות הוא לטפל בחיית המחמד. קחו את בעל החיים לתספורת (במקרה של כלב) ולרחצה מקצועית ובקשו לבצע טיפול נגד פשפשים, קרציות ופרעושים. בנוסף, אחת לשלושה חודשים או חודשיים (תלוי במשקל של החיה ובסוג שבחרתם) השקיעו בטיפול בין אם זה תרופה, קולר או חטיף נגד פשפשים.  בשלב הבא הזמינו הדברה מיוחדת נגד פשפשים והתייעצו עם המדביר לגבי הספה, כלומר האם כדאי להיפטר ממנה לחלוטין ולהחליפה בחדשה, או שאחרי הטיפול הכל יחזור לקדמותו. במידה ונעצקתם, כדאי לגשת לרופא עור ולקבל טיפול מתאים. הכי חשוב, זה לא להזניח ולטפל בבעיה כמה שיותר מהר.