התקשרו אלינו: 077-7296033

רחוב הרברט סמואל 90 חדרה info@clean2.co.il

כל מה שרציתם לדעת על ניקוי שטיחים

יש לכם שטיח בבית? ישנם סוגים שונים ומגוונים של שטיחים. אפשר לחלק את עולם השטיחים לכמה סוגים.

 

לחלק מהשטיחים יש מטרה של הגנה מפני קור, לחלק אחר יש מטרה של בידוד. נסקור 3 סוגים עיקריים:

  1. שטיחי רצפה- שטיחים שמטרתם לכסות את הרצפה. לשטיחים אלו, יש גדלים שונים ומגוונים. חלק משטיחי הרצפה יהיו פשוטים וזולים, וחלק יקרים.
  2. שטיחי קיר- שטיחים המכסים את הקיר. מטרתם היא לנוי וליופי. לפעמים, השטיחים משמשים כחומר בידוד לקיר, המונע מעבר רעש בין הקירות. שטיחי קיר אי אפשר לנקות לבד. על מנת לנקותם, יש צורך להזמין שירות ניקוי שטיחים בחיפה.
  3. שטיחים מסיבים סינטטיים- שטיחים המשלבים סיבים סינטטיים. לפעמים רק בחלק מהשטיח יש סיבים סינטטיים, ולפעמים כל השטיח מיוצר מסיבים סינטטיים. לא מומלץ להשקיע בניקוי שטיחים בעלי סיבים סינטטיים בלבד. שכן- מחירי שטיחים אלו זול מאוד, ולפעמים מחיר ניקוי השטיח שעשוי מ100% סינטטיים, יהיה כמו מחירו בחנות.

סקירה של סוגי שטיחי קיר.

רוב השטיחי הקיר המיוצרים בעבודת יד, הינם ממזרח אסיה. אולם, ישנם שטיחים המגיעים ממדינות אפריקה, ודרום אמריקה.

  • שטיחים פרסיים- שטיחים אלו, נחשבים לשטיחים משובחים ואיכותיים ביותר. לשטיח פרסי, יש חשיבות ומשמעות כמו לרהיט.
  • שטיחים אפגניים- השטיחים האפגניים, מיוצרים בעבודת יד. בדרך כלל, הגודל של שטיח אפגני, הוא גודל קטן. שטיחים אלו נשבים לאיכותיים, אך הם זולים יותר מהשטיחים הפרסיים.
  • שטיחים מעור פרה- השטיחים העתיקים יותר, היו מיוצרים מעור פרה. המטרה העיקרית של שטיח מעור פרה- היה לחמם. לעור פרה, יש תכונה של יצירת בידוד.

כיצד מייצרים את השטיחים?

שטיחים פרסיים ואפגניים, מיוצרים בעבודת יד מצמר טהור. שטיחים אלו, מתאפיינים ברקמת ציורים של פרחים ועיטורים המסודרים בצורה גיאומטרית. לעומת זאת, את השטיחים הסינטטיים, ייצרו במכונות מיוחדות, והם אינם עבודת יד.

חשוב לשמור על תחזוקה שוטפת של השטיח!

אם אתם רוצים שיהיה לכם שטיח נקי ומטופח, שמרו היטב על התחזוקה של השטיח. חשוב מאוד, לשים את השטיחים באזור מוצל, מבלי שתהיה לשטיח חשיפה אל קרני השמש.

נשפך כתם על השטיח? קחו נייר סופג, וייבשו ונקו מיד את הכתם שנוצר.

באיזה מטאטא לטאטא את השטיח? את השטיחים, יש לטאטא במטאטא בעל שערות רכות במיוחד. חשוב לטאטא בעדינות רבה את השטיח.

על ניקוי השטיח אסור להתפשר!

אל תנסו לנקות את השטיח לבד. עדיף להזמין חברת ניקיון מקצועית, שתנקה עבורכם את השטיח. חברות הניקיון, מביאות מכונות מיוחדות, שמטרתן לנקות שטיחים. בצורה מקצועית. צוות חברות הניקיון, בקי בטכניקות הניקוי העדינות של השטיחים העדינים העשויים מצמר, ומעור פרה.

הקפידו שלא יצטבר לכלוך ואבק בשטיח- חשוב מאוד פעם בחודש לבצע דריכה על השטיח, כשהוא הפוך. כך, ייצא מהשטיח כל הלכלוך שהצטבר בו.