התקשרו אלינו: 077-7296033

רחוב הרברט סמואל 90 חדרה info@clean2.co.il

כל מה שרציתם לדעת על ניקוי שטיחים מקיר לקיר

הקירות במבנה שלכם מכוסים בשטיחים? כדי שיהיה לכם קל יותר לתחזק את שטיחי הקיר שלכם, הכנו לכם מדריך עם מידע על שטיחי קיר. הסברים מדוע משקיעים כסף רב בשטיחי קיר, והמלצה לא לנקות שטיחי קיר לבד. במדריך, אנו מסבירים לכם על סוגים שונים של שטיחי קיר, וההבדל בינם לבין שטיחים לרצפה.

 

מהם שטיחי קיר? כיצד מנקים אותם?

שטיחי קיר, הם שטיחים המודבקים אל הקיר. מטרת שטיחים אלו, היא ליצור בידוד מפני הרעש? לכן, אי אפשר להסיר את השטיחים לפני הניקוי, אלא יש לנקות את השטיח- בעודו מודבק על הקיר. לא כדאי לנקות את שטיחי הקיר לבד. עדיף להזמין שירותי ניקוי מקצועיים מקיר לקיר. שירותי הניקיון, יגיעו עם ציוד מיוחד, שינקה באופן יסודי את שטיחי הקיר.

מדוע ישנם מוזיאונים וספריות המכוסים בשטיחי קיר? שטיחי הקיר האיכותיים מצמר, יוצרים בידוד מפני הרעש. במוזיאונים וספריות, המבקרים רוצים שקט. בספרייה, על המבקרים להתרכז היטב בקריאת הספרים, ולכן הם זקוקים לשקט מוחלט. במוזיאונים רשמיים, המבקרים רוצים שקט, כדי לסייר בנחת בין המוצגים השונים.

מדוע חמים ונעים במוזיאונים בחורף? שטיחי קיר מצמר, יוצרים בידוד וחימום בחורף. לכן, מי שיסייר במוזיאון ישראל, או במוזיאון אחר המכוסה בשטיחי קיר, ירגיש שחם ונעים במקום. שטיחי הקיר, חוסכים אנרגיה בהפעלת החימום בחורף.

מה ההבדל בין ניקוי שטיחי קיר, לבין ניקוי שטיחי רצפה? שטיחי רצפה, יכולים להתלכלך בקלות מכל כתם של קפה, משתן, לכלוך יבש, ועוד. לעומת זאת, שטיחי קיר, אינם מתלכלכים מכתמים. אך, הם צוברים אבק. בטמפרטורה מסוימת, הם ייצברו עובש.  לכן, מומלץ לרכוש שטיחי רצפה פשוטים בבתים עם ילדים וחיות. לעומת זאת, במקומות ללא ילדים וחיות, אפשר להשקיע בשטיחים יקרים, העשויים מצמר.

מהם שטיחי הקיר הנפוצים ביותר?

שטיחי הקיר הנפוצים ביותר, הם שטיחים פרסיים, ושטיחים אפגניים. מקומות רבים, יעדיפו להשקיע, ולרכוש שטיחים פרסיים המכסים את הקיר. ישנם מקומות, המכסים את הקיר בשטיחי לבד. חלק משטיחי הקיר הפרסיים והאפגניים מיוצרים במכונה, וחלקם ביד. חוץ משטיחי קיר אלו, קיימים עוד סגנונות נוספים. שטיחים אלו, לא מומלץ לנקות לבד.

שטיחים סינטטיים – סוגים נפוצים של שטיחים סינטטיים הם: שטיחי שאגי, שטיחי כרמל,  שטיחי ארבל, ועוד.

שטיחי ארבל- שטיחים ייחודיים, המשלבים סיבים סינטטיים, וסיבים טבעיים. הסיבים הטבעיים, עשויים מכותנה.

ניקוי מקצועי של שטיחי קיר- מנטרל ריחות מהשטיחים.

מריחים לפעמים ריח מסוים כאשר מבקרים במוזיאון, או בכל מקום רשמי אחר המכוסה בשטיחי קיר? פעמים רבות, ריח זה, הוא למעשה הצטברות של עובש ושל אבק ופטריות על שטיחי הקיר. על מנת לנטרל ריח זה, מומלץ כל 4 חודשים, להזמין שירות ניקיון מקצועי, שינקה את השטיחים, וינטרל מהם ריחות רעים.

הזמנתם ניקוי שטיחי קיר? הפעילו מזגן לייבוש! הזמנתם ניקוי שטיחי קיר? לאחר הניקוי, הפעילו מזגן בטמפרטורת חימום, לייבוש. את הטמפרטורה, שימו בהתאם להוראות חברת הניקיון.